×
Tarımsal Kredi Değerlendirme Sistemi
CAP Tool: Tarımsal Üretim Kredisi, çiftçiye (üreticiye),ekim-dikim, gübreleme, sulama, hasat toplama dönemindeki tüm finansal ihtiyaçları karşılama amacıyla geliştirilmiş olan bir yazılım çözümüdür. Tarımsal kredileri değerlenmek amacı ile geliştirilen bu yazılım çözümü;

2011 yılı itibarıyla Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası (European Bank Reconstruction & Development - EBRD) tarafından finanse edilen Türkiye Mikro & KOBİ Finansman Programı kapsamında geliştirilen Tarım Kredileri Değerlendirme Sistemi (CAP TOOL), KKB tarafından güçlenerek gelişmeye devam ediyor.

Hizmete girdiği günden itibaren EBRD tarafından desteklenen CAP TOOL projesi Nisan 2017’de sonlanırken, bu tarih itibarıyla KKB tarafından yürütülmeye başladı. Bankalar ve tarım sektöründe kredi vermek isteyen finansal kurumlar için veri paylaşımı ve hazır kredi değerleme altyapısını içeren proje, Frankfurt School of Finance & Management’ın teknik danışmanlık hizmet desteği ile devam ediyor.
TARDES içerisindeki bitkisel ürün çeşidi (seracılık dahil) Nisan 2017 itibarıyla 212 adede ulaşırken, bitkisel ürünler içerisinde seracılık ürün çeşidi toplam 51 adettir. Ayrıca bitkisel ürün kartı sayısı (il/ürün) 3.717, hayvancılık kart sayısı (il/ürün) 810 adettir. TARDES içerisinde yer alan toplam kart sayısı(il/ürün) 4.527 adet olmuştur.
GES Bilişim ve Danışmanlık | Copyright © 2014-2017 | Tüm hakları saklıdır.