×
İçerik Yönetim Sistemi

Web dünyasının gelişmesinde içerik yönetim sistemlerinin etkisi çok önemlidir. İnternet hayatımıza girdikçe, birçok iş uygulaması ve sistem de hayatımıza girmiş oldu. Bu sistemlerin en başında web sitelerinin yönetildiği içerik yönetim sistemi (İYS, CMS – Content Management System) gelmektedir. Kod bilgisi olmayan kişilerin işlevsel ve dinamik siteler kurarak, kolayca yönetebilmelerini sağlayan içerik yönetim sistemleri, internet dünyasında birçok sitenin yer almasını sağladı.

GES Bilişim'in içerik yönetim sisteminin öncelikli amacı web sitesi makalelerin oluşturulmasını, kullanıcı yönetimini, fotoğrafların, videoların, bannerların, reklam alanlarının, iletişim, raporlama, analiz ve web sitesi genel ayarlarının yönetilmesini anlık olarak sağlamaktır. Bunun yanı sıra özel bir web tasarımınız var veya oluşturmak istiyorsanız, içerik yönetim sisteminin de tasarıma göre şekillendirilmesi, tasarımınızın her yerine ulaşabilmeniz ve yönetebilmeniz gerekmektedir.

Windows Explorer’a benzeyen arayüzü sayesinde site yönetimi çok kolaylaştırılmıştır. Teknik olmayan kişiler bütünleşik HTML düzenleyici ya da MS Office araçlarını (Word, Excel, Frontpage) kullanarak sayfalarını web sitelerinde yayınlayabilmektedirler.

İçerik yönetim sistemleri kodda değişiklik yapmanıza gerek kalmadan web sitenizin içeriğinde değişiklikler yapabilmenizi sağlayan hizmetlerdir.

İçerik yönetim sistemi kullanmak ticari kuruluşlar için oldukça makul bir tercihtir.

Zamandan ve paradan tasarruf edilmesini sağlar ve kodu değiştirmekten daha güvenli bir seçenektir.

Neler yapılabilir;

Kolay site yönetimi

Bağımsız Arayüz/İçerik hazırlama

Şablon tabanılı web oluşturma

Rol/Grup tabanlı onaylama ve güvenlik altyapısı

Yayın takvimi

Site Haritası Yönetimi

Log Yönetimi

Wiki Kütüphane Yönetimi

GES Bilişim ve Danışmanlık | Copyright © 2014-2017 | Tüm hakları saklıdır.